رییس‌جمهور: امیدواریم در جهت احقاق حقوق ملت ایران گام‌های خوبی برداریم

آفتاب: حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، دقایقی پیش برای شرکت در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد وارد نیویورک شد.
روحانی عصر دوشنبه به وقت محلی با استقبال محمد خزاعی سفیر و نماینده دائمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد و جمعی از مسئولان و کارمندان دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی در سازمان ملل، وارد فرودگاه جان اف کندی نیویورک شد.
رییس‌جمهور در اولین حضور خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد علاوه بر سخنرانی در این اجلاس و تبیین نظرات ملت ایران درباره مهمترین مسائل بین‌المللی، دیدارهایی با روسا و مقامات سایر کشورها و همچنین ایرانیان مقیم نیویورک خواهد داشت.
روحانی را در این سفر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس‌جمهور، محمدعلی نجفی رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، محمدرضا صادق مشاور رسانه‌ای رییس‌جمهور و حسام‌الدین آشنا دستیار ارشد رییس‌جمهور و معاون سیاسی دفتر رییس‌جمهور و همچنین دستغیب و مره صادق دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی همراهی می‌کنند.

روحانی با رییس‌جمهور فرانسه دیدار می‌کند
 
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان فردا با فرانسوا اولاند دیدار می کند.
به گزارش ایسنا، روحانی در این دیدار آخرین موضوعات مربوط به روابط دو جانبه را بررسی می‌کند. مراسم افتتاحیه شصت و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل 9 صبح فردا به وقت محلی در نیویورک آغاز می‌شود.
روحانی پس از شرکت در این مراسم افتتاحیه با اولاند و جمعی از مقامات شرکت کننده در نشست مجمع عمومی سازمان ملل دیدار و گفت‌وگو می‌کند.
امیدواریم در جهت احقاق حقوق ملت ایران گام‌های خوبی برداریم
 
رییس‌جمهور در اولین سخنان خود در سفرش به نیویورک، ضمن اعلام برنامه‌هایش در این سفر گفت: امیدواریم بتوانیم در جهت تبیین اهداف نظام و احقاق حقوق ملت ایران گام‌های خوبی برداریم.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در بدو ورود به فرودگاه جان اف کندی، در گفت‌وگو با خبرنگاران در تشریح اهداف و برنامه‌های سفر خود، اظهار کرد: در جریان این سفر علاوه بر سه سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اجلاس خلع سلاح و مجمع وزرای امور خارجه غیرمتعهدها، دیدارها و ملاقات‌هایی با سران منطقه، مقامات اروپایی و برخی رهبران دیگر کشورها خواهیم داشت.
وی حضور در جمع اندیشمندان آمریکایی، مدیران ارشد رسانه‌ها، رهبران مسلمانان، رهبران ادیان آسمانی و دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا را از دیگر برنامه‌های خود در این سفر و در راستای دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی برشمرد و تصریح کرد: دلگرمی اصلی ما در این سفر، پشتیبانی ملت ایران از دولت تدبیر و امید، حمایت‌های مقام معظم رهبری و دعای خیر همه مسلمانان است و امیدواریم بتوانیم در جهت تبیین اهداف نظام و احقاق حقوق ملت ایران گام‌های خوبی برداریم.
 
مطالب مرتبط
/ 0 نظر / 26 بازدید