فیلم «گذشته» چگونه ساخته شد؟

فیلم «گذشته» چگونه ساخته شد؟

چگونگی ساخته شدن فیلم سینمایی «گذشته» توسط اصغر فرهادی در کشور فرانسه در یک فیلم به نمایش در می‌آید.
آفتاب:نگین موسوی مدیر بخش بین‌الملل فیلمسازان  ضمن اعلام خبر فوق افزود: تاکنون درباره فیلم «گذشته» اصغر فرهادی و  ویژگی‌های سینمایی و محتوایی آن بحث و گفت‌وگو فراوان شده است، اما چگونگی  تولید این فیلم در یک کشورخارجی به عنوان اولین تجربه تاکنون بحث یا  گفت‌وگو نشده است.

 

وی ادامه داد: اکنون در قالب فیلم چگونگی این تولید تصویر می‌شود. بخصوص که اصولا تولید «گذشته» به لحاظ شرایط قابل مقایسه با تولید درسینمای کشورمان نیست. باز باید به این موضوع این نکته را اضافه کرد که درمقابل دوربین او  درگذشته دو بازیگر معروف و به اصلاح استار سینمای فرانسه که حضور داشتند.

 

وی افزود : دراین فیلم که اواسط این هفته رونمایی خواهد شد، اصغر فرهادی  درباره خطری که فیلمسازان را بخصوص در خارج ازکشور تهدید می‌کند صحبت کرده و توصیه کرده که فیلمساز باید مراقب برخی رفتارها باشد. دربخش‌هایی از این  فیلم چگونگی تمرین فرهادی با هنرپیشگان فیلم تصویر می‌شود و رفتارهای  بداهه‌سازی توسط بازیگران به خواست اصغر فرهادی نمایش داده می‌شود، بخصوص  که دراین بخش از بداهه‌سازی با زندگی گذشته بازیگران آشنا می‌شویم و همراه  با بازیگران فیلم به نقش‌های ایفا شده توسط این هنرمندان در فیلم گذشته  می‌رسیم. از سوی دیگر بازیگران سرشناس سینمای جهان از تجربه کار با  کارگردان و نویسنده «گذشته» می‌گویند که نکات بسیار جالبی را درآنها  می‌توان دید.

 

به گزارش ایسنا،نگین موسوی در پایان اعلام کرد که این فیلم همراه با فیلم «گذشته» و دریک  دی وی دی اواسط این هفته منتشر می‌شود و همانند فیلم به زبان اصلی فرانسه  وفارسی و در موارد لازم با زیرنویس است.

 
برچسب ها:    فیلم «گذشته»     ،      اصغر فرهادی     ،      فرانسه
/ 0 نظر / 13 بازدید